Ak plánujete cielene kúpiť nehnuteľnosť v Bulharsku na následný prenájom a dobrý príjem, potom je dôležité vybrať si ten správny objekt, pretože nie všetky typy nehnuteľností sa efektívne prenajímajú.

Tento článok vám pomôže vyhnúť sa chybám a kompetentne pristupovať k otázke hľadania nehnuteľnosti v Bulharsku na prenájom a získania vysokého príjmu z prenájmu!

Tip 1 – Len tie najlepšie plážové rezorty

Ak si plánujete kúpiť apartmán alebo apartmán v niektorom z rezortných komplexov na prenájom turistom počas letnej sezóny * (od júna do augusta), potom hľadajte možnosti v popredných plážových rezortoch v Bulharsku : Zlaté piesky, Slnečné pobrežie a Slnečný deň, pretože práve tu je hlavný prúd turistov.

Tip 2 – Iba dokončené objekty s dobrými štatistikami

Je dôležité pochopiť, že novovybudované alebo ešte stále rozostavané rezortné komplexy môžu len plánovať rozsah prenájmu a v dôsledku toho predpokladať iba váš zisk ako vlastníka bytu – neexistujú žiadne záruky.

Preto odborníci v oblasti nehnuteľností v Bulharsku odporúčajú pozrieť si hotové nehnuteľnosti, ktoré fungujú viac ako rok a majú dobré štatistiky (napr. obsadenosť objektu v letnej sezóne je minimálne 80-90 %). Je rozumné pozrieť sa bližšie na komplexy, ktoré majú dohody s poprednými touroperátormi.

Tip 3 – Viac vybavenia – vyšší príjem!

Nehnuteľnosti v Bulharsku pri mori sú obzvlášť populárne a ponúkajú dovolenkárom nasledujúce vybavenie:

  • vnútorná infraštruktúra (kúpeľné centrá, obchody, bazény, zábava pre deti atď.).
  • priestor (kvadratúra).
  • Nábytok.
  • výhľad z okien na more atď.

Toto vybavenie zatraktívni vašu nehnuteľnosť pre touroperátorov aj individuálnych turistov, čo vám umožní zarobiť vysoký mesačný príjem!

Koľko skutočne môžete zarobiť na prenájme dovolenkového ubytovania v Bulharsku?

Zisk z prenájmu bytov či apartmánov samozrejme závisí od správcovskej spoločnosti pracujúcej s vašou nehnuteľnosťou, ako aj od kategórie bytového komplexu (hviezdičkové hodnotenie), kvality bývania a náročnosti sezóny.

Napríklad príjem z prenájmu malej garsónky môže byť od 1500 € mesačne a elitného bytu – od 6000 € mesačne!